Georgetown, SC

Eight Oaks regional park

2019 TOP GUN-USA SPORTS EVENT" "WINTER NATIONAL CHAMPIONSHIPS"

Nov 23-24, 2019

Division

# Team W-L-T RA RS PTS
1 CAROLINA ASSASSINS 2-0-0 6 30 0
2 SC Chaos Faulkner 2-0-0 8 29 0
3 SC Jets Black 8u (Hernandez) 0-2-0 28 10 1200
4 AmeriCannon 0-2-0 31 4 100

Gold Bracket 8U D2

1 CAROLINA ASSASSINS 18
Sunday 9:30 AM
Eight Oaks regional park 1
1
4 AmeriCannon 10
2 SC Chaos Faulkner 9
Sunday 8:00 AM
Eight Oaks regional park 1
2
3 SC Jets Black 8u (Hernandez) 6
CAROLINA ASSASSINS 15
Sunday 11:00 AM
Eight Oaks regional park 1
3
SC Chaos Faulkner 3
CAROLINA ASSASSINS
Champion

No pitching statistics recorded.

This is a PRE-PAID event for all teams. Activate FREE PAID BERTHS by playing in a Fall Zone Qualifier.Free Paid Berths to All Top Gun Teams that Won a Gold, Silver, Bronze Bracket during the year,from any Top Gun Tournament Any Team that played in four (4) Top Gun Tournaments, in the fall of 2019 Any Team that played in eleven (11) Top Gun Tournaments during the year. will receive a Free Paid Berth to the Top Gun Winter National Championships Activation is required for Free Paid Berths

# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 AmeriCannon
Conway, SC
8U D2 1-5-0
2 CAROLINA ASSASSINS
Gaston, SC
8U D2 4-0-0
3 SC Chaos Faulkner
Aiken, SC
8U D2 3-1-0
4 SC Jets Black 8u (Hernandez)
Columbia, SC
8U D3 7-9-0
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Carolina Sundevils
Charlotte, NC
8U D3 0-3-0
2 DB RAPTORS 8U
gastonia, NC
8U D3 3-5-0
3 PALMETTO THUNDER
Lancaster, SC
8U D3 2-1-0
4 SANDSHARKS
Hartsville, SC
8U D3 3-3-0
5 Southern Impact
FLORENCE, SC
8U D3 6-4-0
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 DB RAPTORS 9U
gastonia, NC
9U D3 8-6-0
2 Ogden Hurricanes
Hampstead, NC
9U D3 2-2-0
3 On Deck Harrisburg
Concord, NC
9U D2 0-3-0
4 Union County Crush / Roadcap
Stallings, NC
9U D2 8-3-0
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Carolina Rampage 10U Baseball
GOLDSBORO, NC
10U D2 5-6-0
2 Coal Mountain Raiders
Cummings, GA
11U D3 0-2-0
3 DB RAPTORS 11U-Justin
gastonia, NC
11U D3 6-8-0
4 Dirt Devils
Sanford, NC
10U D2 1-1-0
5 Ogden Hurricanes
Hampstead, NC
11U D3 0-2-0
6 Team 24 Gamecocks Wilson
York, SC
11U D3 2-6-0
7 US Elite South 11U
New Bern, NC
11U D3 6-2-0
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Cape Fear Mayhem
Wilmington, NC
11U D2 1-2-0
2 Carolina Diamondbacks
Rockingham, NC
11U D2 9-8-0
3 Carolina Rampage Baseball
GOLDSBORO, NC
11U D2 4-3-0
4 NCABC Fungo
Wake Forest, NC
11U D3 2-2-0
5 STRAIGHT GAS
fayetteville, NC
11U D3 8-4-0
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Carolina 35s 2026s
Sanford, NC
12U D3 4-0-0
2 Carolina Gunners
Kenly, NC
12U D3 1-6-0
3 Carolina Predators
Eden, NC
12U D3 3-1-0
4 Fort Mill Fury
Fort Mill, SC
12U D3 3-8-0
5 Mooresville Biscuits - 12U
Stanley, NC
12U D3 1-9-0
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Aces - Hartsell
Oakboro, NC
12U D2 2-5-0
2 Carolina Havoc
Andrews, SC
12U D2 0-3-0
3 Carolina Regulators
Charlotte, NC
12U D2 7-2-0
4 DB RAPTORS 12U DUBS
Gastonia, NC
12U D2 5-4-0
5 SC Jets Garnet (Hornsby)
Irmo, SC
12U D2 4-3-0
6 South Wake Storm
Fuquay Varina, NC
12U D2 6-2-0
7 Team 24 Ashley
Sharon, SC
11U D1 4-0-0
8 Team 24 Gameccks Dover
York, SC
12U D2 5-6-0
9 US Elite South 12U
New Bern, NC
12U D2 3-4-0
10 VaSquires12u_Navy
South Boston, VA
12U D2 5-3-0
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
17 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Anderson Outlaws
Anderson, SC
12U D1 2-1-0
2 CBA Copperheads black
Charlotte, NC
12U D1 1-2-0
3 SC Jets Black (12U) (Hernandez)
columbia, SC
12U D1 3-1-0
4 Team 24 Gamecocks Bailey
Lake Wylie, SC
12U D1 1-3-0
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Carolina Stars Seymour
Sanford, NC
13U D3 3-4-0
2 Crystal Coast Surge
Swasboro, NC
13U D3 2-1-0
3 Team Ghost John
Fayetteville, NC
13U D3 0-3-0
4 Walk Off Warriors
Sanford, NC
13U D3 5-4-0
5 Wilmington Riptide
Wilmington, NC
13U D2 4-0-0
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Mambas
CONCORD, NC
13U D2 4-4-0
2 Palmetto Patriots
Simpsonville, SC
13U D2 1-2-0
3 Team 24 Gamecocks Lowery
York, SC
13U D2 2-4-0
4 Walk Off Warriors
Sanford, NC
13U D3 5-4-0
5 Wilmington Riptide
Wilmington, NC
13U D2 4-0-0
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 LBC Attack
Charlotte, NC
13U D1 4-0-0
2 Mambas
CONCORD, NC
13U D2 4-4-0
3 Mooresville Biscuits 13U
Mooresville, NC
13U D3 3-8-0
4 Palmetto Patriots
Simpsonville, SC
13U D2 1-2-0
5 Team 24 Gamecocks Lowery
York, SC
13U D2 2-4-0
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Carolina Stars
Broadway, NC
14U D2 4-5-0
2 Carolina Voodoo
Burlington, NC
14U D2 0-3-0
3 Concord Athletics reebel
Concord, NC
14U D3 0-3-0
4 Cumberland County Venom
Stedman, NC
14U D3 4-3-0
5 Dallas Drillers
gastonia, NC
14U D3 6-1-0
6 Eden Panthers
Eden, NC
14U D3 2-2-0
7 Hammerheads-Purple
Clayton, NC
14U D3 1-2-0
8 Mooresville Biscuits 14U
Stanley, NC
14U D3 10-5-0
9 ROCK SOLID WHITE
WILMINGTON, NC
14U D3 1-2-0
10 SANDHILLS STINGRAYS - TODD
Aberdeen, NC
14U D3 2-2-0
11 Tri-County Elite
KINGSTREE, SC
14U D2 5-1-0
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Carolina Tomahawks
Fort mill, SC
14U D1 2-1-0
2 Gettin Dirty
Princeton , NC
14U D2 0-7-0
3 NSA blue
St Pauls, NC
14U D1 2-2-0
4 South East Outlaws
Wilmington, NC
14U D1 4-1-0
5 Team 24 Gamecocks Brown
York, SC
14U D1 5-2-0
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Open
2 Open
3 Open
4 Open
5 Open
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Carolina Elite
Tabor City, NC
15U D2 0-3-0
2 Carolina Hitmen
Linden, NC
18U D2 3-1-0
3 Carolina Select
Myrtle Beach, SC
15U D2 2-1-0
4 GATA Wolf Pack Demarini sports
Lithonia, GA
18U D1 3-1-0
5 Lake Wylie Warriors
Clover, SC
15U D2 1-2-0
6 Mt Pleasant Lumber Yard
Mount Pleasant, SC
17U D2 1-3-0
7 Myrtle Beach Rays
Myrtle Beach, SC
15U D2 1-3-0
8 MYRTLE MARLINS
MYRTLE BEACH, SC
15U D3 3-1-0
9 NAU Baseball
North Augusta, SC
17U D2 3-0-0
10 Post 114
Georgetown, SC
18U D2 0-3-0
11 Venom
Darlington, SC
18U D2 2-1-0
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open