Sulphur Springs, TX

Coleman Park

TPS Beisbol Classic llll

Sep 28-29, 2019

Division

# Team W-L-T RA RS PTS
1 NEX-GEN 8U 2-0-0 4 29 1200
2 East Texas Naturals 2-0-0 13 31 1125
3 Blue Sox- 8U 1-1-0 17 28 675
4 ELITE ATHLETIC CLUB/MEDDERS 1-1-0 21 19 350
5 Dugout 7U - Phillips 1-1-0 22 12 300
6 Sliders 0-2-0 21 6 0
7 Blue Sox- 7U 0-2-0 34 7 100
Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Sat 10:00 AM Clmn 4 6 Sliders 8 Dugout 7U - Phillips
Game 2 Sat 11:20 AM Clmn 4 4 Dugout 7U - Phillips 16 NEX-GEN 8U
Game 3 Sat 12:40 PM Clmn 4 13 NEX-GEN 8U 0 Sliders
Game 4 Sat 2:00 AM Clmn 4 6 ELITE ATHLETIC CLUB/MEDDERS 16 East Texas Naturals
Game 5 Sat 3:20 PM Clmn 4 5 Blue Sox- 7U 13 ELITE ATHLETIC CLUB/MEDDERS
Game 6 Sat 4:40 PM Clmn 4 15 East Texas Naturals 7 Blue Sox- 8U
Game 7 Sat 6:00 PM Clmn 4 21 Blue Sox- 8U 2 Blue Sox- 7U

8U D3 8U D2

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Sunday 9:00 AM Clmn 4 6 ELITE ATHLETIC CLUB/MEDDERS 7 Dugout 7U - Phillips
Game 2 Sunday 11:40 AM Clmn 4 16 East Texas Naturals 2 Blue Sox- 7U
Game 3 Sunday 10:20 AM Clmn 4 15 Blue Sox- 8U 0 Sliders
Game 4 Sunday 1:00 PM Clmn 4 2 NEX-GEN 8U 14 Dugout 7U - Phillips
Game 5 Sunday 2:20 PM Clmn 4 13 East Texas Naturals 8 Blue Sox- 8U
Game 6 Sunday 3:40 AM Clmn 4 0 Dugout 7U - Phillips 15 East Texas Naturals
4 ELITE ATHLETIC CLUB/MEDDERS 6
Sunday 9:00 AM
Clmn 4
1
5 Dugout 7U - Phillips 7
2 East Texas Naturals 16
Sunday 11:40 AM
Clmn 4
2
7 Blue Sox- 7U 2
3 Blue Sox- 8U 15
Sunday 10:20 AM
Clmn 4
3
6 Sliders 0
1 NEX-GEN 8U 2
Sunday 1:00 PM
Clmn 4
4
Dugout 7U - Phillips 14
East Texas Naturals 13
Sunday 2:20 PM
Clmn 4
5
Blue Sox- 8U 8
Dugout 7U - Phillips 0
Sunday 3:40 AM
Clmn 4
6
East Texas Naturals 15
East Texas Naturals
Champion

No pitching statistics recorded.

More Info Coming Soon
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Blue Sox- 7U
Daingerfield, TX
7U D3 1-5-0
2 Blue Sox- 8U
Daingerfield, TX
8U D3 6-2-0
3 Dugout 7U - Phillips
Kilgore, TX
7U D3 3-5-0
4 East Texas Naturals
Gilmer, TX
8U D2 9-0-0
5 ELITE ATHLETIC CLUB/MEDDERS
Palestine, TX
8U D3 5-20-1
6 NEX-GEN 8U
Palestine, TX
8U D3 13-7-1
7 Sliders
Sulphur Springs, TX
8U D3 0-3-0
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Blue Sox- 9U
Daingerfield, TX
9U D3 2-4-0
2 Dallas Tigers East Ozuna
Rockwall, TX
9U D3 2-5-0
3 Dragons
Mineola, TX
9U D3 11-12-1
4 ELITE ATHLETIC CLUB/MARZE
Palestine, TX
9U D3 1-17-2
5 Freedom Liberty
Hughes Springs, TX
9U D3 12-4-1
6 NEX-GEN 9U
Palestine, TX
9U D3 8-9-0
7 NTXtreme Baseball
Carrollton, TX
9U D3 0-3-0
8 Sharks
Gilmer, TX
9U D3 9-6-0
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 BLUE OCTANE
Tyler, TX
11U D2 12-7-1
2 Freedom Valor
Hughes Springs, TX
11U D3 10-9-0
3 NEX-GEN 11u
Palestine, TX
11U D3 6-8-1
4 Rockwall Colts BSBL
Rockwall, TX
11U D3 4-4-0
5 Texas Tribe
Kilgore, TX
11U D2 14-7-0
6 Open
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Alba-Golden Panthers
Alba-Golden, TX
12U D3 1-3-0
2 Ducks
Gilmer, TX
12U D3 3-1-0
3 Hammers
ALBA, TX
12U D3 7-17-0
4 K-Town Xpress
Kilgore, TX
12U D3 8-9-0
5 NEX-GEN 12U
Palestine, TX
12U D3 11-10-1
6 SHARKS
Quinlan, TX
12U D3 0-12-0
7 Open
8 Open
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 East Texas Elite 13U
Chandler, TX
13U D3 10-6-0
2 East Texas Naturals
gilmer, TX
13U D3 5-8-1
3 Freedom Honor
Hughes Springs, TX
13U D3 5-6-0
4 Northeast Texas Arsenal
MOUNT VERNON, TX
13U D3 7-2-0
5 NTXtreme Baseball
Carrollton, TX
13U D3 1-2-0
6 Open
7 Open
8 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 CLUTCH
Paris, TX
14U D3 4-3-0
2 ELITE ATHLETIC CLUB/GARICA
Palestine, TX
14U D3 14-10-0
3 ETX Warriors
Joinerville, TX
14U D3 8-6-1
4 NEX-GEN 14U
Palestine, TX
14U D3 0-12-0
5 RAZORBACKS
Mabank, TX
14U D2 12-1-1
6 Royals Baseball
Hallsville, TX
13U D2 3-6-1
7 Yellowjackets
Mineola, TX
14U D3 1-11-0
8 Open