Qualifier
DFW, TX
Mike Langford
PPS Fall Classic
Sep 26-27, 2020
10U D3 Bracket
Division
10u D3 Gold
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
1 Game 1 Sun 1:15 PM | Sun 1:15 PM | TVP 2 | 11 Barons | 2 NTX Devil Dogs | |
2 Game 2 Sun 8:00 AM | Sun 8:00 AM | TVP 2 | 2 Texas Tide | 3 FW Finest | |
3 Game 3 Sun 11:30 AM | Sun 11:30 AM | TVP 2 | 4 Texas Giants | 1 Texas Canes | |
4 Game 4 Sun 9:45 AM | Sun 9:45 AM | TVP 2 | 7 Mansfield Texans | 3 Cooperstown Cobras Delong 10u | |
5 Game 5 Sun 4:45 PM | Sun 4:45 PM | TVP 2 | 7 Barons | 4 FW Finest | |
6 Game 6 Sun 3:00 AM | Sun 3:00 AM | TVP 2 | 3 Texas Giants | 2 Mansfield Texans | |
7 Game 7 Sun 6:30 PM | Sun 6:30 PM | TVP 2 | 2 Barons | 8 Texas Giants |
10u D3 Gold
1 | Barons | 11 |
Sunday 1:15 PM
TVP 2
TVP 2
1
8 | NTX Devil Dogs | 2 |
4 | Texas Tide | 2 |
Sunday 8:00 AM
TVP 2
TVP 2
2
5 | FW Finest | 3 |
2 | Texas Giants | 4 |
Sunday 11:30 AM
TVP 2
TVP 2
3
7 | Texas Canes | 1 |
3 | Mansfield Texans | 7 |
Sunday 9:45 AM
TVP 2
TVP 2
4
6 | Cooperstown Cobras Delong 10u | 3 |
Barons | 7 |
Sunday 4:45 PM
TVP 2
TVP 2
5
FW Finest | 4 |
Texas Giants | 3 |
Sunday 3:00 AM
TVP 2
TVP 2
6
Mansfield Texans | 2 |
Barons | 2 |
Sunday 6:30 PM
TVP 2
TVP 2
7
Texas Giants | 8 |
Texas Giants
Champion
10u D3 Silver
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
1 Game 1 Sun 1:15 PM | Sun 1:15 PM | TVP 1 | 9 Ft. Worth Mavericks Ogle | 3 Texas Elite-Padilla | |
2 Game 2 Sun 8:00 AM | Sun 8:00 AM | TVP 1 | 6 10 FW ACES Gonzalez | 5 Texas Stix - Diaz | |
3 Game 3 Sun 11:30 AM | Sun 11:30 AM | TVP 1 | 8 Canes Southwest 10u - Hillhouse | 4 Garland Bulldogs | |
4 Game 4 Sun 9:45 AM | Sun 9:45 AM | TVP 1 | 8 Team Citius-Malcom | 2 Texas Cannons-Rosenkranz | |
5 Game 5 Sun 4:45 PM | Sun 4:45 PM | TVP 1 | 4 Ft. Worth Mavericks Ogle | 5 10 FW ACES Gonzalez | |
6 Game 6 Sun 3:00 PM | Sun 3:00 PM | TVP 1 | 2 Canes Southwest 10u - Hillhouse | 8 Team Citius-Malcom | |
7 Game 7 Sun 6:30 PM | Sun 6:30 PM | TVP 1 | 0 10 FW ACES Gonzalez | 4 Team Citius-Malcom |
10u D3 Silver
9 | Ft. Worth Mavericks Ogle | 9 |
Sunday 1:15 PM
TVP 1
TVP 1
1
16 | Texas Elite-Padilla | 3 |
12 | 10 FW ACES Gonzalez | 6 |
Sunday 8:00 AM
TVP 1
TVP 1
2
13 | Texas Stix - Diaz | 5 |
10 | Canes Southwest 10u - Hillhous | 8 |
Sunday 11:30 AM
TVP 1
TVP 1
3
15 | Garland Bulldogs | 4 |
11 | Team Citius-Malcom | 8 |
Sunday 9:45 AM
TVP 1
TVP 1
4
14 | Texas Cannons-Rosenkranz | 2 |
Ft. Worth Mavericks Ogle | 4 |
Sunday 4:45 PM
TVP 1
TVP 1
5
10 FW ACES Gonzalez | 5 |
Canes Southwest 10u - Hillhous | 2 |
Sunday 3:00 PM
TVP 1
TVP 1
6
Team Citius-Malcom | 8 |
10 FW ACES Gonzalez | 0 |
Sunday 6:30 PM
TVP 1
TVP 1
7
Team Citius-Malcom | 4 |
Team Citius-Malcom
Champion