Qualifier
Grapevine/Melissa/McKinney/Princeton/Richardson/Trophy Club, TX
Domingo Castaneda
TSB MOTHERS DAY CLASSIC
May 7-9, 2021
14U D2 Bracket
Division
Championship Bracket(RINGS)
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
1 Game 1 Sun 8:00 AM | Sun 8:00 AM | MSC Judson | 5 Keller Falcons | 9 Diamond Prospects | |
2 Game 2 Sun 12:00 PM | Sun 12:00 PM | MSC Judson | 1 FW Rebels | 16 Dallas Tigers Reynolds 13U | |
3 Game 3 Sun 10:00 AM | Sun 10:00 AM | MSC Judson | 10 Texas Oilers 14U Taylor | 0 NTX Tribe - LaTorre | |
4 Game 4 Sun 2:00 PM | Sun 2:00 PM | MSC Judson | 4 Dallas Hooks- Ritter | 3 Diamond Prospects | |
5 Game 5 Sun 4:00 PM | Sun 4:00 PM | MSC Judson | 7 Dallas Tigers Reynolds 13U | 4 Texas Oilers 14U Taylor | |
6 Game 6 Sun 6:00 PM | Sun 6:00 PM | MSC Judson | 5 Dallas Hooks- Ritter | 7 Dallas Tigers Reynolds 13U |
Championship Bracket(RINGS)
4 | Keller Falcons | 5 |
Sunday 8:00 AM
MSC Judson
MSC Judson
1
5 | Diamond Prospects | 9 |
2 | FW Rebels | 1 |
Sunday 12:00 PM
MSC Judson
MSC Judson
2
7 | Dallas Tigers Reynolds 13U | 16 |
3 | Texas Oilers 14U Taylor | 10 |
Sunday 10:00 AM
MSC Judson
MSC Judson
3
6 | NTX Tribe - LaTorre | 0 |
1 | Dallas Hooks- Ritter | 4 |
Sunday 2:00 PM
MSC Judson
MSC Judson
4
Diamond Prospects | 3 |
Dallas Tigers Reynolds 13U | 7 |
Sunday 4:00 PM
MSC Judson
MSC Judson
5
Texas Oilers 14U Taylor | 4 |
Dallas Hooks- Ritter | 5 |
Sunday 6:00 PM
MSC Judson
MSC Judson
6
Dallas Tigers Reynolds 13U | 7 |
Dallas Tigers Reynolds 13U
Champion
Bracket(MEDALS)
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
1 Game 1 Sun 8:00 AM | Sun 8:00 AM | IPW 4 | 9 Dallas Tigers 14U Bingham | 6 TCR Bobcats - Hennig | |
2 Game 2 Sun 12:00 PM | Sun 12:00 PM | IPW 4 | 8 Dallas Warriors | 0 Texas Sluggers | |
3 Game 3 Sun 10:00 AM | Sun 10:00 AM | IPW 4 | 2 UB STRIPES - COGGAN | 5 GRIND DM Baseball | |
4 Game 4 Sun 2:00 PM | Sun 2:00 PM | IPW 4 | 6 Dallas Tigers Simms | 10 Dallas Tigers 14U Bingham | |
5 Game 5 Sun 4:00 PM | Sun 4:00 PM | IPW 4 | 3 Dallas Warriors | 2 GRIND DM Baseball | |
6 Game 6 Sun 6:00 PM | Sun 6:00 PM | IPW 4 | 4 Dallas Tigers 14U Bingham | 5 Dallas Warriors |
Bracket(MEDALS)
11 | Dallas Tigers 14U Bingham | 9 |
Sunday 8:00 AM
IPW 4
IPW 4
1
12 | TCR Bobcats - Hennig | 6 |
9 | Dallas Warriors | 8 |
Sunday 12:00 PM
IPW 4
IPW 4
2
14 | Texas Sluggers | 0 |
10 | UB STRIPES - COGGAN | 2 |
Sunday 10:00 AM
IPW 4
IPW 4
3
13 | GRIND DM Baseball | 5 |
8 | Dallas Tigers Simms | 6 |
Sunday 2:00 PM
IPW 4
IPW 4
4
Dallas Tigers 14U Bingham | 10 |
Dallas Warriors | 3 |
Sunday 4:00 PM
IPW 4
IPW 4
5
GRIND DM Baseball | 2 |
Dallas Tigers 14U Bingham | 4 |
Sunday 6:00 PM
IPW 4
IPW 4
6
Dallas Warriors | 5 |
Dallas Warriors
Champion
Bracket(MEDALS)
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
1 Game 1 Sun 8:00 AM | Sun 8:00 AM | BPR 3 | 9 Dallas Elite 2025 Boyer | 7 Texas Elite Evans | |
2 Game 2 Sun 12:00 PM | Sun 12:00 PM | BPR 3 | 13 Midland Baseball Academy Carolina Blue | 1 NTX Bulls Broom 14u | |
3 Game 3 Sun 10:00 AM | Sun 10:00 AM | BPR 3 | 5 Texas Barons - Hankins | 6 Team Citius - Moreno | |
4 Game 4 Sun 2:00 PM | Sun 2:00 PM | BPR 3 | 4 USA Prime Duck | 3 Dallas Elite 2025 Boyer | |
5 Game 5 Sun 4:00 PM | Sun 4:00 PM | BPR 3 | 9 Midland Baseball Academy Carolina Blue | 6 Team Citius - Moreno | |
6 Game 6 Sun 6:00 PM | Sun 6:00 PM | BPR 3 | 1 USA Prime Duck | 7 Midland Baseball Academy Carolina Blue |
Bracket(MEDALS)
18 | Dallas Elite 2025 Boyer | 9 |
Sunday 8:00 AM
BPR 3
BPR 3
1
19 | Texas Elite Evans | 7 |
16 | Midland Baseball Academy Carol | 13 |
Sunday 12:00 PM
BPR 3
BPR 3
2
21 | NTX Bulls Broom 14u | 1 |
17 | Texas Barons - Hankins | 5 |
Sunday 10:00 AM
BPR 3
BPR 3
3
20 | Team Citius - Moreno | 6 |
15 | USA Prime Duck | 4 |
Sunday 2:00 PM
BPR 3
BPR 3
4
Dallas Elite 2025 Boyer | 3 |
Midland Baseball Academy Carol | 9 |
Sunday 4:00 PM
BPR 3
BPR 3
5
Team Citius - Moreno | 6 |
USA Prime Duck | 1 |
Sunday 6:00 PM
BPR 3
BPR 3
6
Midland Baseball Academy Carol | 7 |
Midland Baseball Academy Carol
Champion
Bracket(MEDALS)
Game | Date/Time | Field | Team | vs | Team |
---|---|---|---|---|---|
1 Game 1 Sun 8:00 AM | Sun 8:00 AM | BPR 4 | 4 Rangers | 3 5 Star Performance DFW- 14U Laurin | |
2 Game 2 Sun 12:00 PM | Sun 12:00 PM | BPR 4 | 10 Canes Southwest 14U Pastrana | 0 Jaguars 14u | |
3 Game 3 Sun 10:00 AM | Sun 10:00 AM | BPR 4 | 5 USA Prime Martin Denton | 2 USA Prime -Vazquez | |
4 Game 4 Sun 2:00 PM | Sun 2:00 PM | BPR 4 | 7 Dallas Tigers - Micucci | 8 Rangers | |
5 Game 5 Sun 4:00 PM | Sun 4:00 PM | BPR 4 | 15 Canes Southwest 14U Pastrana | 0 USA Prime Martin Denton | |
6 Game 6 Sun 6:00 PM | Sun 6:00 PM | BPR 4 | 5 Rangers | 3 Canes Southwest 14U Pastrana |
Bracket(MEDALS)
25 | Rangers | 4 |
Sunday 8:00 AM
BPR 4
BPR 4
1
26 | 5 Star Performance DFW- 14U La | 3 |
23 | Canes Southwest 14U Pastrana | 10 |
Sunday 12:00 PM
BPR 4
BPR 4
2
28 | Jaguars 14u | 0 |
24 | USA Prime Martin Denton | 5 |
Sunday 10:00 AM
BPR 4
BPR 4
3
27 | USA Prime -Vazquez | 2 |
22 | Dallas Tigers - Micucci | 7 |
Sunday 2:00 PM
BPR 4
BPR 4
4
Rangers | 8 |
Canes Southwest 14U Pastrana | 15 |
Sunday 4:00 PM
BPR 4
BPR 4
5
USA Prime Martin Denton | 0 |
Rangers | 5 |
Sunday 6:00 PM
BPR 4
BPR 4
6
Canes Southwest 14U Pastrana | 3 |
Rangers
Champion