NCS World Series

Grapevine/The Colony/Trophy Club, TX

Oak Grove Park

12th Annual TSB WORLD SERIES (Even Ages)

Jun 25-30, 2021

Division

# Team W-L-T RA RS PTS
1 Texas Edge 8u Mitcham Red 3-0-0 5 54 1200
2 bulldogs 3-0-0 8 43 1900
3 PATRIOTS 3-0-0 11 39 1650
4 North Texas Fury Elite 3-0-0 11 39 1200
5 NTX Legends 3-0-0 12 51 2050
6 NTX Tribe - Bryant 3-0-0 15 39 1750
7 Texas Alpha Baseball Gonzales 3-0-0 17 41 2700
8 Aledo Pirates 8U 3-0-0 23 38 1200
9 Southlake Dragons-Dayton 2-1-0 14 41 1450
10 Texas Oilers 8u - Bothun 2-1-0 16 25 700
11 Haslet Tigers 2-1-0 37 41 550
12 Cajun Cayenne Baseball 1-1-1 35 30 1900
13 Texas Heat 1-2-0 27 21 1000
14 North Texas Impact 1-2-0 27 21 1400
15 NTX Bulls Cannon 8 1-2-0 29 13 300
16 DFW Spartans 1-2-0 33 24 1800
17 Burleson Bruins 1-2-0 33 24 650
18 Mudcats 1-2-0 45 22 1350
19 Argyle Eagles - Phillips 0-2-1 30 19 50
20 Dallas Tigers 0-2-1 35 25 400
21 ARLINGTON WARRIORS 0-2-1 40 22 50
22 Texas Stix - Capps 0-3-0 38 18 2600
23 Canes Southwest 8u - Amador 0-3-0 43 21 550
24 Ft. Worth Cats-Black 0-3-0 49 19 600
25 Keller 8U Blue 0-3-0 51 9 0
26 KYA 8U All Stars - Gold 0-3-0 59 4 200
Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Sat 9:00 AM OGP C 5 Keller 8U Blue 16 Haslet Tigers
Game 2 Sat 9:00 AM OGP F 3 KYA 8U All Stars - Gold 17 DFW Spartans
Game 3 Sat 9:00 AM IPW 1 12 NTX Bulls Cannon 8 2 Texas Oilers 8u - Bothun
Game 4 Sat 9:00 AM IPE 5 12 PATRIOTS 9 Texas Stix - Capps
Game 5 Sat 10:30 AM OGP C 0 Keller 8U Blue 21 NTX Legends
Game 6 Sat 10:30 AM OGP F 14 bulldogs 1 DFW Spartans
Game 7 Sat 10:30 AM IPW 1 0 NTX Bulls Cannon 8 16 Texas Edge 8u Mitcham Red
Game 8 Sat 10:30 AM IPE 5 9 PATRIOTS 1 Texas Heat
Game 9 Sat 12:00 PM OGP C 10 Cajun Cayenne Baseball 4 North Texas Impact
Game 10 Sat 12:00 PM OGP F 21 bulldogs 1 KYA 8U All Stars - Gold
Game 11 Sat 12:00 PM IPW 1 5 Mudcats 24 Southlake Dragons-Dayton
Game 12 Sat 12:00 PM IPE 5 4 Ft. Worth Cats-Black 16 Texas Heat
Game 13 Sat 1:30 PM OGP C 3 Canes Southwest 8u - Amador 14 North Texas Impact
Game 14 Sat 1:30 PM OGP F 9 Argyle Eagles - Phillips 9 ARLINGTON WARRIORS
Game 15 Sat 1:30 PM IPW 1 5 Mudcats 11 NTX Tribe - Bryant
Game 16 Sat 1:30 PM IPE 5 6 Ft. Worth Cats-Black 16 Texas Alpha Baseball Gonzales
Game 17 Sat 3:00 PM OGP C 5 Cajun Cayenne Baseball 16 North Texas Fury Elite
Game 18 Sat 3:00 PM OGP F 13 Aledo Pirates 8U 12 ARLINGTON WARRIORS
Game 19 Sat 3:00 PM IPW 1 4 Dallas Tigers 12 NTX Tribe - Bryant
Game 20 Sat 3:00 PM IPE 5 5 Burleson Bruins 12 Texas Alpha Baseball Gonzales
Game 21 Sun 9:00 AM OGP C 1 NTX Bulls Cannon 8 11 Southlake Dragons-Dayton
Game 22 Sun 9:00 AM OGP F 13 NTX Legends 3 Texas Stix - Capps
Game 23 Sun 9:00 AM IPW 1 0 Argyle Eagles - Phillips 9 Texas Oilers 8u - Bothun
Game 24 Sun 9:00 AM IPE 5 6 DFW Spartans 16 NTX Tribe - Bryant
Game 25 Sun 10:30 AM OGP C 8 bulldogs 6 Southlake Dragons-Dayton
Game 26 Sun 10:30 AM OGP F 17 NTX Legends 9 Ft. Worth Cats-Black
Game 27 Sun 10:30 AM IPW 1 4 Keller 8U Blue 14 Texas Oilers 8u - Bothun
Game 28 Sun 10:30 AM IPE 5 3 Canes Southwest 8u - Amador 9 North Texas Fury Elite
Game 29 Sun 12:00 PM OGP C 0 KYA 8U All Stars - Gold 21 Texas Edge 8u Mitcham Red
Game 30 Sun 12:00 PM OGP F 13 Texas Alpha Baseball Gonzales 6 Texas Stix - Capps
Game 31 Sun 12:00 PM IPW 1 10 Argyle Eagles - Phillips 12 Mudcats
Game 32 Sun 12:00 PM IPE 5 8 Aledo Pirates 8U 6 Dallas Tigers
Game 33 Sun 1:30 PM OGP C 14 Burleson Bruins 4 Texas Heat
Game 34 Sun 1:30 PM IPW 1 3 North Texas Impact 14 North Texas Fury Elite
Game 35 Sun 1:30 PM IPE 5 15 Canes Southwest 8u - Amador 20 Haslet Tigers
Game 36 Sun 1:30 PM OGP F 1 ARLINGTON WARRIORS 18 PATRIOTS
Game 37 Sun 3:00 PM OGP C 5 Burleson Bruins 17 Texas Edge 8u Mitcham Red
Game 38 Sun 3:00 PM IPW 1 15 Cajun Cayenne Baseball 15 Dallas Tigers
Game 39 Sun 3:00 PM IPE 5 17 Aledo Pirates 8U 5 Haslet Tigers

PLATINUM BRACKET 8U D3

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Monday 9:00 AM OGP C 9 Aledo Pirates 8U 10 Southlake Dragons-Dayton
Game 2 Monday 10:30 AM OGP C 14 Texas Alpha Baseball Gonzales 4 Texas Oilers 8u - Bothun
Game 3 Monday 12:00 PM OGP C 11 North Texas Fury Elite 14 NTX Legends
Game 4 Monday 1:30 PM OGP C 7 PATRIOTS 12 NTX Tribe - Bryant
Game 5 Tuesday 12:00 PM OGP F 11 Texas Edge 8u Mitcham Red 13 Southlake Dragons-Dayton
Game 6 Tuesday 1:30 PM OGP F 2 bulldogs 13 Texas Alpha Baseball Gonzales
Game 7 Tuesday 3:00 PM OGP F 12 Southlake Dragons-Dayton 13 NTX Legends
Game 8 Tuesday 4:30 PM OGP F 13 Texas Alpha Baseball Gonzales 8 NTX Tribe - Bryant
Game 9 Wednesday 5:00 PM OGP F 3 NTX Legends 14 Texas Alpha Baseball Gonzales
PLATINUM BRACKET
8 Aledo Pirates 8U 9
Monday 9:00 AM
OGP C
1
9 Southlake Dragons-Dayton 10
7 Texas Alpha Baseball Gonzales 14
Monday 10:30 AM
OGP C
2
10 Texas Oilers 8u - Bothun 4
1 Texas Edge 8u Mitcham Red 11
Tuesday 12:00 PM
OGP F
5
Southlake Dragons-Dayton 13
4 North Texas Fury Elite 11
Monday 12:00 PM
OGP C
3
5 NTX Legends 14
2 bulldogs 2
Tuesday 1:30 PM
OGP F
6
Texas Alpha Baseball Gonzales 13
3 PATRIOTS 7
Monday 1:30 PM
OGP C
4
6 NTX Tribe - Bryant 12
Southlake Dragons-Dayton 12
Tuesday 3:00 PM
OGP F
7
NTX Legends 13
Texas Alpha Baseball Gonzales 13
Tuesday 4:30 PM
OGP F
8
NTX Tribe - Bryant 8
NTX Legends 3
Wednesday 5:00 PM
OGP F
9
Texas Alpha Baseball Gonzales 14
Texas Alpha Baseball Gonzales
Champion

DIAMOND BRACKET 8U D3

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Monday 9:00 AM IPE 5 14 Mudcats 5 Argyle Eagles - Phillips
Game 2 Monday 10:30 AM IPE 5 7 Burleson Bruins 9 Dallas Tigers
Game 3 Monday 1:30 PM IPE 5 11 North Texas Impact 6 NTX Bulls Cannon 8
Game 4 Wednesday 8:00 AM OGP F 10 Texas Heat 9 DFW Spartans
Game 5 Wednesday 9:30 AM OGP F 6 Haslet Tigers 7 Mudcats
Game 6 Wednesday 11:00 AM OGP F 11 Cajun Cayenne Baseball 7 Dallas Tigers
Game 7 Wednesday 12:30 PM OGP F 0 Mudcats 10 North Texas Impact
Game 8 Wednesday 2:00 PM OGP F 9 Cajun Cayenne Baseball 7 Texas Heat
Game 9 Wednesday 3:30 PM OGP F 16 North Texas Impact 6 Cajun Cayenne Baseball
DIAMOND BRACKET
18 Mudcats 14
Monday 9:00 AM
IPE 5
1
19 Argyle Eagles - Phillips 5
17 Burleson Bruins 7
Monday 10:30 AM
IPE 5
2
20 Dallas Tigers 9
11 Haslet Tigers 6
Wednesday 9:30 AM
OGP F
5
Mudcats 7
14 North Texas Impact 11
Monday 1:30 PM
IPE 5
3
15 NTX Bulls Cannon 8 6
12 Cajun Cayenne Baseball 11
Wednesday 11:00 AM
OGP F
6
Dallas Tigers 7
13 Texas Heat 10
Wednesday 8:00 AM
OGP F
4
16 DFW Spartans 9
Mudcats 0
Wednesday 12:30 PM
OGP F
7
North Texas Impact 10
Cajun Cayenne Baseball 9
Wednesday 2:00 PM
OGP F
8
Texas Heat 7
North Texas Impact 16
Wednesday 3:30 PM
OGP F
9
Cajun Cayenne Baseball 6
North Texas Impact
Champion

GOLD BRACKET 8U D3

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Monday 9:00 AM IPW 1 10 Ft. Worth Cats-Black 0 Keller 8U Blue
Game 2 Monday 10:30 AM IPW 1 13 Canes Southwest 8u - Amador 14 KYA 8U All Stars - Gold
Game 3 Monday 12:00 PM IPW 1 9 ARLINGTON WARRIORS 11 Ft. Worth Cats-Black
Game 4 Monday 1:30 PM IPW 1 11 Texas Stix - Capps 3 KYA 8U All Stars - Gold
Game 5 Tuesday 6:00 PM OGP F 0 Ft. Worth Cats-Black 15 Texas Stix - Capps
GOLD BRACKET
24 Ft. Worth Cats-Black 10
Monday 9:00 AM
IPW 1
1
25 Keller 8U Blue 0
23 Canes Southwest 8u - Amador 13
Monday 10:30 AM
IPW 1
2
26 KYA 8U All Stars - Gold 14
21 ARLINGTON WARRIORS 9
Monday 12:00 PM
IPW 1
3
Ft. Worth Cats-Black 11
22 Texas Stix - Capps 11
Monday 1:30 PM
IPW 1
4
KYA 8U All Stars - Gold 3
Ft. Worth Cats-Black 0
Tuesday 6:00 PM
OGP F
5
Texas Stix - Capps 15
Texas Stix - Capps
Champion

No pitching statistics recorded.



World Series is a stay to play event for out of town teams


Skills Competition Winners will be posted at



Pitching Rules for TSB World Series Only:

10U and 12U - 27 outs for the touranment
14U - 30 outs for the touranment





Merchandise Store 

Entry Fee:
$595.00 (until 1/31/2021 $400 DISCOUNT)
$895.00 (starting 2/1/2021 $100 DISCOUNT)


Gate Fee:
Pay Gate: Free to all fans and parents


ITINERARY 


Friday 6/25/2021 / at Oak Grove Park 

Mandatory coaches meeting and Team Check-In - 6/25/2021 11:00 am at Oak Grove Park team Check-In after the coaches meeting. Players don't have to attend team check-in


Skills Competition 6/25/2021 from 1pm - 6pm (First Come First Serve)


sign up click on the link =====>  8u/10u/12u/14u TSBWS SKILLS COMPETITION

Field A - 14U Home Run Derby

Field I - 14U Around the Horn and Fastest Man

Field G - 12U Home Run Derby

Field B - 12U Around the Horn and Fastest Man

Field C - 10U Home Run Derby

Field E - 10U Around the Horn and Fastest Man

Field F - 8U Home Run Derby

Field D - 8U Around the Horn and Fastest Man

All winners will be announced here on Saturday 6/26/2021


  • Infield Around the Horn:

    Each team gets two (2) attempts. 
    The pitcher will start from the pitching position.
    The clock will start when he releases the ball.
    The Pitcher will throw to the catcher.
    The Catcher must step on Home Plate and then throw to 2nd Baseman
    The 2nd Baseman must step on 2nd Base and then throw to the 1st Baseman.
    The 1st Baseman must step on 1st Base and then throw to the 3rd Baseman.
    The 3rd Baseman must step on 3rd Base and then throw to the Shortstop.
    The Shortstop must step on 2nd Base and then throw to the Catcher.
    Once the Catcher receives the ball and steps on Home Plate the clock will stop.
    Six (6) players per team will be allowed to participate. 

     

    Team Home Run Derby:

    Each team will be comprised of three players.
    Each player gets (6) outs. 
    The team provides pitchers and balls.
    Anything not hit over the fence/home run line in fair territory is an out.

    Any pitched ball not swung at is an out.

    Once the batter is in the batter's box the pitcher cannot take warm-up pitches. All warm-up pitches must be before the batter gets in the box.

     

    Fastest Man:

    Each contestant will start at home plate with their lead foot on the plate. Time will start on the official’s mark. The contestant will run the bases with time stopping when the contestant crosses the plate. Each contestant will get 1 attempt.

     

    In the event of a tie, TSB points rankings will be used as the tiebreaker in any skills contest.



Pin Trading starts at 1 pm on 6/25/2021 at Oak Grove Park


Saturday and Sunday

Pool Play


Monday and Tuesday

Bracket play 


Wednesday

Finals and Championship 


FORMAT

Each team will play 3 pool play games then enter a double elimination bracket based on pool play seeding. Several brackets will be offered in each division to allow teams to play in a competitive championship bracket.


BASEBALLS

Official NCS BN200 baseballs must be used. Each team will receive 1 dozen baseballs at team check-in. Additional baseballs will be available for sale at the event.


LOCATIONS

The Travel Sports Baseball World Series will be played in and around the City of Grapevine, Trophy Club, and Colleyville, Texas. The TSBWS has always been played at the area's premier facilities. 


AWARDS

NCS World Series Rings for Champions and Finalist in all brackets. 


Checks Payable to:
Travel Sports Baseball
2011 E. Lamar Blvd
Suite 120
Arlington, TX 76006


# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Aledo Pirates 8U
Aledo, TX
8U D3 13-8-0
2 Argyle Eagles - Phillips
Argyle, TX
8U D3 1-10-1
3 ARLINGTON WARRIORS
ARLINGTON, TX
8U D3 1-18-1
4 bulldogs
joshua, TX
8U D3 17-8-0
5 Burleson Bruins
Burleson, TX
8U D3 8-10-0
6 Cajun Cayenne Baseball
Plano, TX
8U D3 18-15-1
7 Canes Southwest 8u - Amador
Decatur, TX
8U D3 5-17-0
8 Dallas Tigers
Frisco, TX
8U D3 5-5-1
9 DFW Spartans
Saginaw, TX
8U D3 23-12-0
10 Ft. Worth Cats-Black
Granbury, TX
8U D3 3-14-0
11 Haslet Tigers
Haslet, TX
8U D3 4-12-1
12 Keller 8U Blue
Keller, TX
8U REC 1-4-0
13 KYA 8U All Stars - Gold
Keller, TX
8U REC 4-5-0
14 Mudcats
Wylie, TX
8U D3 7-6-0
15 North Texas Fury Elite
Wylie, TX
8U D3 7-5-0
16 North Texas Impact
Sachse, TX
8U D3 4-2-0
17 NTX Bulls Cannon 8
NRH, TX
8U D3 4-13-0
18 NTX Legends
Fort Worth, TX
8U D3 16-10-1
19 NTX Tribe - Bryant
Sachse, TX
8U D3 20-15-1
20 PATRIOTS
BURLESON, TX
8U D3 21-8-0
21 Southlake Dragons-Dayton
Southlake, TX
8U D3 15-3-0
22 Texas Alpha Baseball Gonzales
Little Elm, TX
8U D2 17-3-1
23 Texas Edge 8u Mitcham Red
Granbury, TX
8U D3 13-7-0
24 Texas Heat
Cedar Hill, TX
8U D3 12-23-0
25 Texas Oilers 8u - Bothun
Rockwall, TX
8U D3 4-8-0
26 Texas Stix - Capps
Grapevine, TX
8U D3 23-26-0
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 817 Sports LLC - Leaders
Mansfield, TX
10U D3 13-17-1
2 Aledo RailCats
Aledo, TX
10U D3 5-7-0
3 Barons
Burleson, TX
10U D3 14-3-0
4 CAB Arlington 10U
Arlington, TX
10U D3 6-12-0
5 Canes Southwest 10u - Hillhouse
Decatur, TX
10U D3 21-22-0
6 Colleyville Knights
Colleyville, TX
10U D3 6-14-2
7 Dallas Bandits - Boring 10U
Dallas, TX
10U D3 5-4-1
8 Dallas Nationals Blue
Argyle, TX
10U D3 27-15-0
9 Dallas Nationals Daves
Argyle, TX
10U D3 18-15-0
10 Dallas Patriots - Longacre
Frisco, TX
10U D3 6-12-0
11 Dallas Patriots - Valderrama
Frisco, TX
10U D3 19-12-1
12 Dallas Tigers - B Reynolds
Frisco, TX
10U D3 19-6-0
13 Dallas Tigers Hunt
Dallas, TX
10U D3 6-10-0
14 DFW Jets
Euless, TX
10U D3 6-6-0
15 DnD Dynasty Baseball Blue
Fort Worth, TX
10U D3 11-9-1
16 Driven Elite
Grapevine, TX
9U D2 34-19-0
17 Ft. Worth Cats
Granbury, TX
10U D3 21-10-0
18 Grapevine Mustangs
grapevine, TX
10U D3 15-14-0
19 Mansfield Texans
Mansfield, TX
10U D3 14-7-0
20 Mansfield Trinity
Mansfield, TX
10U D3 8-12-0
21 Mustangs
Grapevine, TX
9U D2 36-26-1
22 NTX ACES 10U
Grand Prairie, TX
10U D3 19-11-0
23 NTX Reign
Crowley, TX
10U D3 11-9-0
24 NTX Tribe - Shipman
Sachse, TX
10U D3 9-16-2
25 Rawlings Velocity 10U Nelson
Mansfield, TX
10U D3 20-2-0
26 Scorpions TEAM EASTON Red
Spring, TX
10U D3 3-3-0
27 Southlake Dragons - Pickard
Southlake, TX
10U D3 4-12-0
28 Southlake Dragons 10U - Brown
Southlake, TX
10U D3 11-9-0
29 TCR Bobcats - Dillard
Trophy Club, TX
10U D3 17-10-0
30 Texas Captains 10UD3
Rockwall, TX
10U D3 24-26-0
31 Texas Outlaws
Arlington, TX
10U D3 2-5-0
32 Texas Stix - Diaz
Grapevine, TX
10U D3 25-19-2
33 Texas Tide
Midlothian, TX
10U D3 22-15-1
34 WarHawks
Sachse, TX
10U D3 5-15-1
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Aledo Warstic 10U - Smith
Aledo, TX
10U D2 15-8-1
2 Brazos Cats 10U
Lipan, TX
10U D2 11-5-0
3 Dallas Patriots - Vaught
Frisco, TX
10U D3 6-13-0
4 Dallas Tigers - Ochoa
Rockwall, TX
10U D2 8-10-0
5 Dallas Tigers-Reyno 2029
Frisco, TX
10U D2 10-12-0
6 Dulins Dodgers Greenway
Frisco, TX
10U D2 7-6-0
7 Elite 19
Arlington, TX
10U D1 1-6-0
8 Force Baseball
Fort Worth, TX
10U D2 5-12-1
9 North Texas Longhorns
Gunter, TX
10U D2 3-5-0
10 NTX Devil Dogs
Grand Prairie, TX
10U D3 8-14-0
11 NTX United
GRAND PRAIRIE, TX
10U D2 24-14-2
12 NTXBC Dirtbags
Keller, TX
10U D2 12-17-1
13 Orange Crush Baseball
Georgetown, TX
10U D1 2-2-0
14 Texas Alpha Baseball - Coffey
Frisco, TX
10U D2 7-9-0
15 Texas Baseball Club
Pottsboro, TX
10U D2 12-6-0
16 Texas Renegades
Argyle, TX
10U D2 19-16-2
17 Texas Smoke
Pottsboro, TX
10U D2 19-9-0
18 Texas Stix - Gallegos
Grapevine, TX
10U D1 12-4-0
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 5 Star Performance DFW - Cook
Plano, TX
12U D3 16-14-0
2 Aledo Black
Aledo, TX
12U REC 8-5-0
3 Brock Eagles
Weatherford, TX
12U D3 17-4-0
4 CAB Arlington 12U
Arlington, TX
12U D3 2-16-0
5 Dallas Beast Mode
Grand Prairie, TX
12U D3 22-18-1
6 Dallas Knights
Dallas, TX
12U D3 3-5-0
7 Dallas Mustangs Martin 12U
Dallas, TX
12U D3 15-3-0
8 Dallas Patriots - Tobias
Frisco, TX
12U D3 6-24-0
9 DALLAS TIGERS-Linthicum 12u
Weatherford, TX
12U D3 4-6-0
10 Desoto Sox
Desoto, TX
12U D3 3-9-1
11 DFW Spartans 12U
Saginaw, TX
12U D3 11-11-0
12 ENEMY
Southlake, TX
12U D3 10-4-0
13 Fort Worth Cats 12U Black
Granbury, TX
12U D3 16-14-0
14 Fort Worth Force
Fort Worth, TX
12U D3 10-4-0
15 Front Page Sports Athletics
Arlington, TX
12U D3 1-4-0
16 Keller Gold All-Stars
Keller, TX
12U REC 11-3-0
17 Keller Panthers
Keller, TX
12U D3 18-18-0
18 NDNS
Keller, TX
12U D3 2-2-0
19 NTX Bulls Woodard 12
North Richland Hills, TX
12U D3 14-27-3
20 Rawlings Velocity 12U Campbell
Mansfield, TX
12U D3 8-14-1
21 Rivals
Palestine, TX
12U D3 23-11-0
22 Texas Cannons-Campos
Carrollton, TX
12U D3 16-12-1
23 Texas Giants
Haltom City, TX
12U D3 17-33-1
24 Texas Oilers 12U Byrd
Rowlett, TX
12U D3 16-8-0
25 USA Prime 12U Nagid
Forest Hills, TX
12U D3 3-21-1
26 Wolfpack
Dallas, TX
12U D3 18-18-0
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Avengers
Mansfield, TX
12U D1 11-10-1
2 Bobcats
Roanoke, TX
12U D1 17-5-0
3 Bulldogs Baseball of Aledo
Aledo, TX
12U D2 6-14-0
4 Canes Southwest - Ward
Prosper, TX
12U D2 4-5-1
5 Canes Southwest 12u - Berry
Decatur, TX
12U D2 15-4-1
6 Dallas Patriots - Stutzman
Frisco, TX
12U D1 12-15-1
7 Dallas Patriots - Trout
Frisco, TX
12U D2 5-17-2
8 Dulins Dodgers Tx - KM
McKinney, TX
12U D2 8-8-2
9 Eagles Elite
Brock, TX
12U D2 7-4-0
10 Fort Worth Lobos - Meyer
Fort Worth, TX
12U D3 5-10-0
11 Gators Baseball
Granbury, TX
12U D2 1-6-0
12 Keller Aces - Slone
Keller, TX
12U D2 6-4-1
13 Marucci Elite Texas-Loya
Lubbock, TX
12U D2 10-7-0
14 NTX Athletic's
McKinney, TX
12U D2 5-6-1
15 NTX DAWGS
Frisco, TX
12U D2 6-8-2
16 OKC Sandlot-Rogers
Oklahoma City, OK
12U D2 3-3-0
17 Rawlings Tigers - Black
Fort Worth, TX
12U D2 7-8-0
18 Rawlings Velocity Baseball 12U Black
Mansfield, TX
12U D1 5-8-0
19 Rawlings Velocity Baseball 12U Black 2
Mansfield, TX
12U D1 6-10-1
20 Rawlings Velocity Baseball 12U Black(Placeholder)
Mansfield, TX
12U D1 1-0-0
21 Rawlings Velocity MX
Waxahachie, TX
12U D2 18-5-0
22 SA BULLIES
SAN ANTONIO, TX
12U D2 22-7-1
23 Southlake Dragons 12U - Kuhn
Southlake, TX
12U D2 6-6-1
24 Stix - Prospects Black
Grapevine, TX
12U D1 10-3-0
25 Texas Cannons-Johansen
Carrollton, TX
12U D2 13-6-1
26 Texas Crew
Aledo, TX
12U D2 35-19-1
27 Texas Desperados-Tarpley
Carrollton, TX
12U D1 9-4-0
28 Texas Edge Papasan 12u
Granbury, TX
12U D1 10-4-0
29 Texas Elite - Davila
euless, TX
12U D2 3-11-0
30 Texas Forge Orange
Weatherford, TX
12U D3 10-10-0
31 Texas Oilers 12U Nowell
Rowlett, TX
12U D2 15-8-1
32 Texas RedHawks
Southlake, TX
12U D2 13-9-1
33 Texas Stix South
Cleburne, TX
12U D2 3-16-1
34 Texas WreKKers Baseball
Euless, TX
12U D3 5-6-0
35 UB Braves
Dallas, TX
12U D2 0-4-0
36 UB Nine - Pate
McKinney, TX
12U D1 8-6-2
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 CAB Arlington 14U
Arlington, TX
14U D3 4-15-1
2 Dallas Mustangs 13U Martin
Dallas, TX
13U D2 18-15-1
3 Driven Elite 14U Red
Grapevine, TX
14U D3 4-23-1
4 Driven Elite 14U Red(Placeholder)
Grapevine, TX
14U D3 0-1-0
5 Driven Elite 14U White
Grapevine, TX
14U D3 6-16-0
6 Irving A's
Irving, TX
14U D3 32-13-3
7 Mansfield Heat
Kennedale, TX
14U D3 18-12-1
8 North Texas Express
Krum, TX
14U D3 6-3-1
9 NTX Bulls Broom 14u
North Richland Hills, TX
14U D3 5-13-0
10 Southlake Dragons - Miller
Southlake, TX
14U D3 10-12-1
11 Texas A’s
Forney, TX
14U D3 28-21-2
12 Texas Rattlers-Crockett
Lewisville, TX
14U D3 15-19-1
13 TX Bashers-Ramirez
Irving, TX
14U D3 6-5-0
14 USA Prime -Vazquez
Frisco, TX
14U D3 9-10-1
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 2025 USA Prime-Vazquez
Frisco, TX
14U D1 15-10-1
2 817 Sports LLC - Focus
Mansfield, TX
14U D3 10-20-1
3 Caballeros Baseball Club
Duncanville, TX
14U D2 31-6-2
4 Dallas Mustangs 14U - Martin
Dallas, TX
14U D2 14-11-0
5 Dallas Patriots - Green
Fort Worth, TX
14U D1 15-9-1
6 Dallas Patriots - Sheets
Frisco, TX
14U D1 19-2-2
7 Dallas Tigers - Cummings
Frisco, TX
14U D2 32-25-2
8 Dallas Tigers - Micucci
Frisco, TX
14U D2 3-11-1
9 Dallas Tigers 14U Bingham
Rowlett, TX
14U D2 8-6-1
10 Dallas Tigers Simms
Dallas, TX
14U D2 3-10-0
11 Dallas Tigers West DeWitt/Duran
Crowley, TX
14U D2 15-14-0
12 Diamond Prospects
Dallas, TX
14U D2 8-8-0
13 Driven Elite 14U Black
Grapevine, TX
14U D1 15-24-3
14 Dulins Dodgers 13u Prime - Godwin
McKinney, TX
13U D1 3-1-0
15 Dulins Dodgers Prime - Robbins
McKinney, TX
14U D1 4-1-0
16 Frisco Bruins
Frisco, TX
14U D2 10-15-0
17 FW Rebels
Fort Worth, TX
14U D3 19-18-0
18 Gators Baseball
Granbury, TX
14U D2 2-3-0
19 Keller Aces
north richland hills, TX
13U D2 16-14-1
20 Keller Aces - Rogers
Haslet, TX
14U D2 7-9-1
21 Keller Knights - Sivak
Keller, TX
14U D1 8-7-2
22 North Dallas Baseball Academy - Black
Richardson, TX
14U D2 24-20-0
23 NTX Bulls Wood
North Richland Hills, TX
14U D1 9-4-0
24 NTX Elite Altobelli
Nevada, TX
14U D2 12-7-0
25 NTX Tribe - LaTorre
Sachse, TX
14U D2 15-21-1
26 Pro Source 14U-Wuest
Carrollton, TX
14U D2 11-30-1
27 Rangers
Allen, TX
14U D2 7-10-1
28 Rawlings Velocity Baseball 14U Black
Mansfield, TX
14U D1 14-19-0
29 Sa bullies
San Antonio, TX
14U D2 32-8-1
30 Stix 2025 Futures
Grapevine, TX
14U D1 17-18-2
31 Stix 2025 Prospects Black
Grapevine, TX
14U D1 9-4-0
32 Stix 2026 Prospects Red
Greapevine, TX
13U D1 12-15-0
33 Stix 2026 Prospects White
Grapevine, TX
13U D1 8-18-2
34 Stix 2026 Prospects White (Placeholder)
Grapevine, TX
13U D1 0-1-0
35 Stix North Prospects Black
Denton, TX
14U D1 2-2-0
36 TCR Bobcats - White
Roanoke, TX
14U D2 16-14-0
37 Texas Barons - Hankins
Fort Worth, TX
14U D2 7-16-0
38 Texas Cannons-Angus
Carrollton, TX
14U D2 6-17-0
39 Texas Cannons-Chamblee
Carrollton, TX
14U D1 10-18-3
40 Texas Generals - Shelton
Frisco, TX
14U D2 21-6-0
41 Texas Oilers 14U Taylor
Rowlett, TX
14U D2 10-14-0
42 Texas Sluggers
Weatherford, TX
14U D2 11-10-0
43 Texoma Show
Sherman, TX
14U D1 15-6-0
44 TR Baseball (Texas Redds)
Farmers Branch, TX
14U D2 0-4-0
45 UB STRIPES - COGGAN
McKinney, TX
14U D2 21-21-0
46 United Baseball Nine
Mansfield, TX
14U D1 6-10-0
47 USA Prime 13U-Mitchell
Highland Village, TX
13U D1 8-5-1
48 WT Elite Abilene 14U Blue
Abilene, TX
14U D1 3-1-0