Qualifier

Elk Grove/Galt, CA

Bartholomew Sports Complex

NCS Basebrawl

Sep 18-19, 2021

Division

# Team W-L-T RA RS PTS
1 Best Speed 12u Elite 2-0-0 4 39 400
2 Dub City 2-0-0 4 22 900
3 Laguna Thunder Black 2-0-0 4 15 300
4 Outlaws Baseball 2-0-0 13 26 300
5 Benicia Wolfpack 12U Olech 1-1-0 13 17 400
6 EDH Punishers 1-1-0 17 16 100
7 Velocity 12u 1-1-0 29 22 650
8 SBA Development 12u 0-2-0 14 4 0
9 Golden SpikesTitans 0-2-0 21 11 950
10 Nor Cal Warriors 0-2-0 26 1 225
11 Blaze Baseball Club White 0-2-0 35 7 0

12u gold 12U OPEN

12u gold
4 Outlaws Baseball 5
Sunday 9:00 AM
Galt Sports Complex 2
1
5 Benicia Wolfpack 12U Olech 2
3 Laguna Thunder Black 4
Sunday 9:00 AM
Galt Sports Complex 1
2
6 EDH Punishers 3
1 Best Speed 12u Elite 3
Sunday 1:30 PM
Galt Sports Complex 1
3
Outlaws Baseball 1
2 Dub City 6
Sunday 11:00 AM
Galt Sports Complex 1
4
Laguna Thunder Black 4
Best Speed 12u Elite 3
Sunday 3:30 PM
Galt Sports Complex 1
5
Dub City 4
Dub City
Champion

12u silver 12U OPEN

12u silver
10 Nor Cal Warriors 7
Sunday 9:00 AM
Galt Sports Complex 3
1
11 Blaze Baseball Club White 5
7 Velocity 12u 15
Sunday 11:00 AM
Galt Sports Complex 3
3
Nor Cal Warriors 2
8 SBA Development 12u 1
Sunday 11:00 AM
Galt Sports Complex 2
2
9 Golden SpikesTitans 10
Velocity 12u 9
Sunday 1:30 PM
Galt Sports Complex 3
4
Golden SpikesTitans 14
Golden SpikesTitans
Champion

9U, 12U, 14U Galt

10U, 11U, 13U Elk Grove

All rosters must be online and all parents need to approve their player to be eligible for play. Teams must have NCS insurance or their insurance must name NCS additionally insured and uploaded into team profile




**Make Checks Payable to: All World Sports

# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Benicia Wolfpack 12U Olech
Benicia, CA
12U D3 3-3-1
2 Best Speed 12u Elite
Sacarmento, CA
12U D2 3-1-0
3 Blaze Baseball Club White
Oakley, CA
12U D3 0-3-0
4 Dub City
Oakland, CA
12U D2 6-1-0
5 EDH Punishers
El dorado hills, CA
12U D3 1-2-0
6 Golden SpikesTitans
Roseville, CA
12U D3 7-4-0
7 Laguna Thunder Black
Elk Grove, CA
12U D3 3-1-0
8 Nor Cal Warriors
San Lorenzo, CA
12U D3 3-6-0
9 Outlaws Baseball
Fair Oaks, CA
12U D3 3-1-0
10 SBA Development 12u
Modesto, CA
12U D3 0-3-0
11 Velocity 12u
Sparks, NV
12U D3 4-5-0
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
17 Open
18 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Best Speed 13u Elite
Sacarmento, CA
13U D1 3-1-0
2 Elk Grove Bombers White
Elk Grove, CA
13U D2 5-2-1
3 Golden Spikes Beavers
Loomis, CA
13U D3 3-3-0
4 Izturis Baseball Academy
Rancho Cordova, CA
13U D3 2-1-0
5 Murieta Bulldogs
Rancho Murieta, CA
13U D3 4-3-0
6 NorCal Pioneers
Rohnert Park, CA
13U D3 0-6-0
7 North Valley Baseball - Navy
Yuba City, CA
13U D3 7-7-0
8 Team Velocity
Spanish Springs, NV
13U D3 7-1-0
9 Open
10 Open
11 Open
12 Open
13 Open
14 Open
15 Open
16 Open
17 Open
18 Open
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Davis Reapers
Davis, CA
14U D3 1-3-0
2 Diamond Dawgs
Lincoln, CA
14U D3 2-4-0
3 Folsom Blues
Folsom, CA
14U D3 3-1-0
4 Pondo Bruins 14U
Cameron Park, CA
14U D3 0-3-0
5 Roseville RailCats
Roseville, CA
14U D3 3-1-0
6 Smash Sports
Roseville, CA
14U D3 7-2-0